1511/933
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på otte stole med stel af bejdset eg, sæde med flettet papirgarn. Model 84. Udført og mærket hos J. L. Møllers Møbelfabrik. (8)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på stel.
Moderne kunst og design, 10. marts 2015
Vurdering
Hammerslag