Dansk maler, 19. årh.
Portræt af en ung pige i blå kjole. Usigneret. Olie på lærred. 28×22.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 494, 1987 nr. 891.
Mindre krakeleringer. Mindre trykmærker fra blændramme. Let overfladerensning anbefales.
998214 |