C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)
Køkkeninteriør med en dreng siddende med en kaffemølle. Sign. C. A. Schleisner 1861. Olie på lærred. 29,5×23.
Mindre krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer.