2131/​96

Kinesisk penselvasker af blanc de chine, dekoreret med indridset ornamentik. Mærket Kangxi, 20. årh. H. 8.

Overfladeridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK