1850/739
Asger Soelberg (f. 1978)
“DK3 Pilot”. Et sæt på fire stole med stel af valnød, betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Bernstorffsminde Møbelfabrik. (4)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|