2442/935
Dansk møbeldesign
Et par små kommoder af teak ene kommode med ben af eg, anden kommode med ben af bejdset bøg. Front med tre skuffer og jalousidør med messinggreb. H. 62,5. B. 81. D. 36. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og finérafslag.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag