2418/530
“AT 312”. Spisebord af teak med hollandsk udtræk. Udført og mærket hos Andreas Tuck. H. 72. L. 140/240. B. 90.
Litteratur: Dansk Kunsthåndværk, nr. 1, 1957 på annoncesiderne.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|