2418/​60

Tre kinesiske bogopslag med seks erotiske kompositioner. Akvarel på papir. Qing. 19. årh. Hver komposition lysmål 23,5×20,5. (3)

Misfarvninger. Håndteringsmærker og -folder. Et opslag med huller i kant.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag