1948/​249

Kaminur i kasse af hvidbroget marmor, urhus flankeret af søjler, sort timekrans med forgyldte romertal. Ca. 1900. H. 32.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på hjørne. Pendul medfølger. Optræksnøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag