Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende musicerende ung kvinde, patineret skive. 19. årh.s midte. H. 44. B. 30. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
12 bud