1949/956
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Lampebord af palisander med hylde. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. Model 34A. 1960'erne. H. 50. L. 57. B. 37.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og -mærker. Delvist falmet.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag
26 bud