1908/531
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Religiøs komposition. Sign. Jais 43. Olie på lærred. 85×65.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag