N. P. Holbech (f. Atlanterhavet 1804, d. Karlshamn 1889)
Kirkelig procession fra kirken Santa Prassede i Rom. Sign. monogram 1875. Olie på lærred. 63×50.
Retoucheringer. Krakeleringer. Et lille hul/afskalning (ca. 4 mm). Lærred bør strammes op. Enkelte mindre ridser. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020