2048/​212

N. P. Holbech (f. Atlanterhavet 1804, d. Karlshamn 1889)

Kirkelig procession fra kirken Santa Prassede i Rom. Sign. monogram 1875. Olie på lærred. 63×50.

Retoucheringer. Krakeleringer. Et lille hul/afskalning (ca. 4 mm). Lærred bør strammes op. Enkelte mindre ridser. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

8.000–12.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK