2426/169
Ubekendt maler, 19. årh.
En soldat strækker sig. Utydelig sign. Olie på lærred monteret på plade. 55×38.
Mindre ridser og retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Vurdering
Hammerslag