2022/​28

Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)

Stynede træer ved en grusvej. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 25×35.

Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK