2022/28
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Stynede træer ved en grusvej. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 25×35.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag