1824/8545
Russisk Gudsmoderikon “Feodoroskaja” flankeret af helgene. Tempera på træpanel. 19. årh. 22×18,5.
Mindre reparation i nederste højre hjørne. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Russisk tema, 11. juni 2018
Vurdering
Hammerslag