1622/747
Dansk møbeldesign
Lav skænk af teak med skråtstillede ben af eg, front med to strørre- og to mindre sort- og hvidmalede skuffer. H. 70. B. 120. D. 43.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Ombygget reolskab fra Omann Junior med nyere ben og ny lakering.
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
14 bud