2142/​76

Thorvald Niss (f. Assens 1842, d. Frederiksberg 1905)

Tunge skyer over et kuperet landskab. Sign. T. Niss. Olie på lærred. 30×53,5.

Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag