11925/38
Cirkulær vase af stentøj modelleret i let relief. Dekoreret med glasur i brune nuancer. Sign. monogram VP. Nr. 231. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 24. Diam. 16.
Sælger oplyser: Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 22. juni 2019
Vurdering
Hammerslag