2442/276
Fransk bordlampe af forgyldt bronze, rigt ståbt med bladværk. 19. århs. slutning. H. eksl. montering 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere fatning og ledning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering