2031/​760

Cundo Bermudez (f. Havana, Cuba 1914, d. Westchester, FL, USA 2008)

Komposition med par. Sign. Cundo Bermudez. Akvarel og pen på papir. Lysmål 27×19.

Proveniens: Niels og Bente Neustrup. Niels Neustrup var i 1980erne ansat i det danske Udenrigsministerium som Charge d'Affaire på Cuba, hvor værket er erhvervet.

Skår i rammen. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK