2142/739
Tre-personers sofa af teak, løse hynde i sæde og ryg betrukket med blå velour. 1950–1960'erne. L. 182.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere skumhynder med lysblå velour. Gjorde under sædehynder er fornyet.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag