Key Hiraga (f. Tokyo 1936, d. 2000)
Uden titel. Sign. Key Hiraga 67; sign. og dateret på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 55×46.
Proveniens: Galerie Feldballe, Kolding, Danmark. Erhvervet hér af nuværende ejers forældre i begyndelsen af 1980'erne.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Moderne malerier og skulpturer, 3. juni 2019