2139/376
Figur i form af Ganesh af delvis forgyldt og patineret bronze, fire arme holdende attributer, siddende lotustrone med rotte ved fod. 20.-21. årh. H. 21.
Reperation på den ene stødtand. Afskalninger på snabel.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud