2004/51
Skulptur af patineret bronze i form af en liggende Grand Danois. Signeret F. Diller. Monteret på grønbroget marmor. 20. årh. L. 32 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på basens hjørner.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag