1512/1676
Indsejlingslanterne af bemalt metal og rødt glas, oprindelig til gas senere monteret til el. 20. årh.s første halvdel. Vægt ca. 27 kg. H. 67 cm.
Korrossion. Buler, ridser og mærker.
Varia, 19. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
12 bud