12013/​83

Kamfertræskiste af rigt udskåret træ. Kina, 20. årh. H. 49. L. 68. D. 30.

Sælger oplyser

Brugsslitage.

Bemærk venligst, at Bruun Rasmussen Kunstauktioner ikke har besigtiget dette emne fysisk, men udelukkende vurderet det ud fra sælgers fotomateriale. Derfor kan vi ikke udfærdige en standsbeskrivelse, og det er heller ikke muligt at rekvirere en rapport over emnets stand.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag