1927/507
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Fra teaterrummet”, 1974. Sign. monogram. Olie på lærred. 40×56.
Original stand.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag