2031/​501

Jens Adolf Jerichau (f. Roskilde 1890, d. Paris 1916)

“Vej i Bandol”. Usign. Betegnet på bagsiden Jens Adolf Jerichau. Olie på pap. 53×63.

Litteratur: Troels Andersen nr. 136, gengivet side 191.

Behov for rensning. Mindre afskalninger og krakeleringer. Pappet har slået sig.

Vur­dering

20.000–25.000 kr.

Hammerslag

42.000 kr.

28 bud

42.000 kr.
40.000 kr.
38.000 kr.
36.000 kr.
34.000 kr.
(Autobud) 32.000 kr.
32.000 kr.
(Autobud) 30.000 kr.
29.000 kr.
28.000 kr.
27.000 kr.
(Autobud) 26.000 kr.
25.000 kr.
(Autobud) 24.000 kr.
23.000 kr.
22.000 kr.
(Autobud) 21.000 kr.
20.000 kr.
(Autobud) 19.500 kr.
19.000 kr.
18.500 kr.
(Autobud) 18.000 kr.
17.500 kr.
16.000 kr.
15.500 kr.
15.000 kr.
14.500 kr.
14.000 kr.