1945/2064
Herrearmbåndsur af delvist forgyldt stål. Model Seamaster. Quartz værk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af delvist forgyldt stål. 17 cm. Urets B. 30 mm. 1980'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Slidt forgyldning på krone. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. november 2019
Vurdering
Hammerslag