1945/​2064

Omega

Herrearmbåndsur af delvist forgyldt stål. Model Seamaster. Quartz værk med dato. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af delvist forgyldt stål. 17 cm. Urets B. 30 mm. 1980'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Slidt forgyldning på krone. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 6. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK