1825/​220

To danske “Enpeger” vægure med skiver af messing bemalet metal og tin, det ene sign. Søren Nielsen Bierre 1822. 18.-19. årh. H. 30–35. (2)

Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018

Ure ▸ Standure

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
550 DKK
500 DKK