1825/220
To danske “Enpeger” vægure med skiver af messing bemalet metal og tin, det ene sign. Søren Nielsen Bierre 1822. 18.-19. årh. H. 30–35. (2)
Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018
Vurdering
Hammerslag