2447/​712

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-4,5/3”. Udendørs væglampe af patineret kobber, underside på skærme hvidlakeret. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skæv. Rust.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

10 bud

925694 3.600 DKK
949941 (Autobud) 3.400 DKK
925694 3.200 DKK
949941 (Autobud) 2.600 DKK
1106678 2.500 DKK
949941 (Autobud) 2.400 DKK
102054 2.300 DKK
949941 (Autobud) 2.200 DKK
883804 2.100 DKK
949941 2.000 DKK