1949/​618
Axel Munch: Gadeparti med røgeri. Sign. AM. Olie på lærred. 65×46.

Description

Gadeparti med røgeri. Sign. AM. Olie på lærred. 65×46.

This lot is subject to Artist's Royalty.
Condition

No remarks.

Auction

Modern art and design, 3 December 2019

Category

Modern paintings

Artist

Axel Munch (b. Gudhjem 1918, d. 1974)

Estimate

6,000–8,000 kr.

Sold

Price realised

8,500 kr.

15 bids

When Bidder Bid
(Auto bid) 8,500 kr.
8,000 kr.
(Auto bid) 7,500 kr.
7,000 kr.
(Auto bid) 6,500 kr.
6,000 kr.
(Auto bid) 5,500 kr.
5,000 kr.
(Auto bid) 4,200 kr.
4,000 kr.
3,800 kr.
3,600 kr.
3,400 kr.
3,200 kr.
3,000 kr.