2044/881
Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med grønt stof. Udført 1940erne.
Brugsslitage herunder ridser og mærker, pletter, smuds og mindre defekter.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud