895/​91

Emma Thomsen (f. København 1820, d. sst. 1897)

Købt af Øregaard Museum i juni 2020.

Vilde blomster. Sign. E. T. Betegnet Studie. Olie på papir på lærred. 20×26.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

20.000 kr.

Hammerslag

28.000 kr.