2004/​118 Holger Lübbers: Marine med sejlskibe ud for mole. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 36,5×60,5.

Be­skriv­el­se

Marine med sejlskibe ud for mole. Sign. H. Lübbers, utydeligt dateret. Olie på lærred. 36,5×60,5.

Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Kunstner

Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag