2249/606
Joichi Hoshi (f. 1913 , d. 1979)
Komposition. Sign. Joichi Hoshi 65, A.P. Litografi i farver. Lysmål 16×12.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag