1949/8674
Tre russiske samlerobjekter; skrin i lakarbejde prydet på låg med trojkakørsel, kors af messing prydet med emajle samt fragment af rejseikon af messing prydet med emalje. 19. årh. L. 12. H. 10,5 og 6. (3).
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag