1845/742
Paul Kedelv (f. 1917, d. 1990)
“Coquille”, “ Stingray” mv. Tre skåle af klart glas, indlagt med hvidt og sort violet opalglas. Alles sign. Udført hos Flygsfors, Sverige, 1950erne. H. 10–13. Diam. ca. 27,5–31. (3)
Mindre overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 6. november 2018
Vurdering
Hammerslag