2132/64
E. Rasmussen Eilersen (f. Østerby ved Svanninge 1827, d. København 1912)
Udsigt over Capri fra en pergola. Sign. E. Eilersen, Capri. Olie på lærred. 52,5×69.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud