2419/790
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Tre par lysestager af messing. Udført og stemplet hos Dansk Designs og Torben Ørskov. H. 11–23,5. (6)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag