2121/​305

Bordlampe af delvis forgyldt bronze og opalineglas. 19. årh.s slutning. H. inkl. montering 74.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag