12147/129
Poul Berg (f. Kiskelund-Bov sogn, Sønderjylland 1921)
“Vejen gennem klitterne - (Tranum)”. Sign. Poul Berg samt på bagsiden Poul Berg 67. Olie på lærred. 35×50. Rammemål 54,5×69,5.
Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag