2425/​87

Kinesisk mandarin hat, sort og blå med mandarin knop af klart glas, jakke af sort silke og vest med broderi, desuden et pandebånd ligeledes broderet. 20. årh.s begyndelse. L. ca. 80 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Hat med huller, nogle løse tråde.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK