2140/70
David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894)
Parti fra dyrehaven. Sign. DM. Olie på lærred monteret på lærred. 26×34.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag