Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med sejlskibe ved Klaksvig. Sign. Chr. Benjamin Olsen, ved Klaksvig. Olie på lærred. 29×38.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre ujævnheder i lærred i øvre og nederste højre hjørne.
909540 |