2044/142
Tysk maler, 19. årh.
“Das Böhmische Land”. Sign. monogram 1929–30. Olie på lærred. 51×76.
Behov for rensning. Minimale afskalninger. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag