1309/166
Fransk empire seng af mahogni, prydet med indlægninger af lyst træ, beslag af bronze. 19. årh. L. 201. B. 109. Indvendig L. 187. B. 99.
Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2013
Vurdering
Hammerslag