2014/​206

Garniture af bronze i ægyptisk stil bestående af et par firarmede kandelabre og et par lysetager, kandelabre med stamme i form af kvinde på plade båret af fire ushabti figurer på trappeformet base. 20. årh. H. 21–29 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Let variation i stager.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK