2004/175
Et par barokform trearmede kandelabre af sølv med central tylle, balusterformet stamme på firpasfod. Udfyldte. Tyskland, 20. årh. H. 39 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge vipper let.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud